O mně

Ahoj, Jmenuju se Terka, ale všichni mi říkají už od mala Tezi. Proč zrovna Tezi?

Už jako malá jsem si přála mít kreativní práci. Jednou jsem přišla za mamkou, s tím že jednou budu slavná na internetu (období youtuberů) a jako správná celebrita potřebuji nějakou přezdívku. A tak vznikla v mých 11 letech Tezi. Od svého dětství se věnuji tvorbě videí a fotografii (opravdu si to nepředstavujte jako nějakou hitparádu, spíše jako super trapné dětská videa) a to mě drží dodnes. Dnes je mi 20 let a stále se snažím plním si sny s foťákem v ruce.

Co fotím nejčastěji?

Lidi, zvířata, velké i malé akce, produkty… Vlastně fotím co sedá. Fotila jsem již několik svateb, nespočet zamilovaných párů, rodin i budoucích maminek. Kromě toho fotím také pro firmy, a to jak zaměstnance, tak i produkty a materiály pro web a sociální sítě. Ráda střídám více oborů fotografie, vždy tak načerpám novou inspiraci.

 

Největší úspěchy ve focení

Osobně mám největší radost z focení plakátu pro divadlo Bezruče v Praze. Jednalo se o Shakespearovu hru Richard III. a zároveň se fotilo pro  ,,kluky ze zámku,, a jejich letní divadelní festival. Nikdy byste neřekli, jak je paní Bydžovská zlatá žena. Moc ráda na tento den kdy se mi před foťákem vystřídalo asi 15 známých herců vzpomínám.

Můžu si říkat profesionál?

Profesionální fotograf si nebudu říkat zřejmě nikdy. Vlastně nevím, jak se profesionální fotograf pozná. Studuji Akademii Michael v oboru reklamní fotograf v Praze. Přesto je Ostrava pro mě domovem, proto nabízím focení v obou městech.

Focení pro mě není jen koníčkem od roku 2019, kdy jsem si focením začala přivydělávat. Pokud vás zajímá, kdy jsem foťák vzala poprvé do ruky, bohužel vás zklamu. Sama to nevím. Sama sebe si pamatuji s foťákem v ruce a za počítačem s grafickými programy už od mala.

Kromě školy se vzdělávám neustále i sama, a to jak ve focení, tak v úpravě. Soupis by byl pro vás nejspíše moc dlouhý, nudný a nestíhala bych ho ani aktualizovat.

Pokud vás zajímá aktuální dění jak v oblasti focení, tak mého soukromého života, určitě mě nezapomeňte sledovat na instagramu. Je to takový můj online deníček.

Odkaz na Instagram

Naopak na Facebooku najdete nejnovější fotky a mou tvorbu.

Odkaz na Facebook

BLOG

Koukni na nejnovější články 

4 důvody proč je dobré mít předsvatební focení a je focení nutné?

4 důvody proč je dobré mít předsvatební focení a je focení nutné?

Představte si ho jako zkušební focení pro vašeho svatebního fotografa. Třeba účes, make-up, šaty, dort… Co mají všechny tyto věci společného? Můžete si je „vyzkoušet“, než si je koupíte. Nechápejte mě špatně, obvykle to něco stojí, ale alespoň si můžete být jisti svým rozhodnutím, až přijde velký den. U svatebních fotografií tomu není jinak. Nezapomeňte, že na svatbě máte jen jednu šanci.