4 důvody proč je dobré mít předsvatební focení a je focení nutné?

2. 3. 2023

Těžko říct, ale krátká odpověď zní: ano. A dlouhá odpověď zní: ano!

 Co je tedy předsvatební focení?

Představte si ho jako zkušební focení pro vašeho svatebního fotografa. Třeba účes, make-up, šaty, dort… Co mají všechny tyto věci společného? Můžete si je „vyzkoušet“, než si je koupíte. Nechápejte mě špatně, obvykle to něco stojí, ale alespoň si můžete být jisti svým rozhodnutím, až přijde velký den. U svatebních fotografií tomu není jinak. Nezapomeňte, že na svatbě máte jen jednu šanci. Chcete si být jisti, že osoba, která má za úkol zachytit tento velký den, to zvládne. Předsvatební focení je něco, co může sloužit k ujištění, že jste si vybrali správného fotografa, že s ním vycházíte a že on vychází s vámi. Někteří svatební fotografové to mají zabudované ve všech svých balíčcích, někteří to mohou nabízet jako doplněk, který si můžete vybrat, pokud o to stojíte. Bez ohledu na to, zda je to součástí nebo doplňkovou možností, je to možnost, kterou se vyplatí mít a která může výrazně ovlivnit hladký průběh vašeho svatebního dne a to, jak budete spokojeni nejen s tímto dnem, ale i s jeho výsledkem. Níže uvádím 3 hlavní důvody, proč by mělo být předsvatební focení považováno za nezbytné.

Předsvatební focení pomáhá zmírnit pocity trapnosti a studu

„Ale já jsem hrozně nefotogenická, vždycky vypadám špatně. Nesnáším, když mě někdo fotí.“ To je bezesporu nejčastější věc, kterou od párů slyším během první konzultace. Co kdybych vám řekla, že mám řešení? Řešení, díky kterému budete na svatebních fotografiích vypadat úžasně? Bohužel nemám, ale to, co mám, je zatraceně dobré. Předsvatební focení! Předsvatební focení vám dává možnost pracovat s fotografem a fotografovi možnost pracovat s vámi. Díky tomu se budete cítit dobře, když na vás fotograf namíří fotoaparát, a získáte představu o tom, jak pracuje a co od něj můžete ve svatební den očekávat. Kromě toho dává fotografovi šanci zjistit, jak z vás jako z páru vytáhnout to nejlepší. Všimne si, jak reagujete na fotoaparát a jak vás přimět, abyste se cítili přirozeně a příjemně. V případě nutnosti je spousta času vyzkoušet všelijaké pózování a najít to co vám sedí. Neciťte se špatně. Ze stovek lidí, které jsem fotila se ani jeden necítil před fotoaparátem pohodlně. Je to naprosto normální! Upřímně ani já se necítím před foťákem zrovna nejlépe. Ale věřte mi, když říkám, že obvykle netrvá déle než 5 minut, než zmírníte nervozitu a v tu chvíli zjistíte, že se skvěle bavíte. Jakmile si uvědomíte, že váš fotograf je profesionál, není důvod cítit se trapně. Stane se to procházkou růžovým sadem. A nebojte se, fotograf vám dá rady a tipy, abyste se cítili přirozeně. Já své páry nutím, aby si navzájem šeptali nevhodné věci. To je rozesměje, uvolní a odvede jejich pozornost od mého fotoaparátu. (Pár na této fotce se třeba zrovna bavil o ranním vyprazdňování… Ano… Myslím to vážně. Vidíte, že to funguje!)

Sára a Dan

Zaručuji vám, že nikdy nebudete litovat předsvatebního focení, ale možná budete litovat, že jste ho neudělali.

Předsvatební focení vám pomůže poznat fotografa a naopak.

Pravděpodobně nejdůležitějším důvodem pro předsvatební focení je prosté… svatba je velký den! Největší den vašeho života! Jak už bylo zmíněno v předchozích řádcích, je důležité, abyste si s fotografem opravdu rozuměli. Jaký je lepší způsob, jak to vyřešit, než s ním fotit před velkým dnem? Využijte šanci se vzájemně poznat. Například při mém předsvatebním focení si ráda vezmu s sebou dobré pití a věnuji čas tomu, abychom si popovídali a opravdu poznali svůj pár na osobnější úrovni. Najděte společnou řeč a než se nadějete, budete se nakonec cítit jako dobří přátelé. Nepřehlížejte, jak je důležité cítit se s fotografem takto příjemně, může to vaši svatbu rozhodnout nebo zničit, a zásnubní focení je místo, kde na tom začít pracovat!

Předsvatební focení vám poskytne krásné snímky, které můžete použít na tiskovinách.

Tohle je téměř samozřejmé. Kolika svateb jste se zúčastnili, kde si snoubenci vystavují své profesionální snímky? Kolik jste dostali pozvánek s profesionální fotografií? Seznam toho, jak se používají snímky pořízené před svatbou, by mohl pokračovat donekonečna, ale chápete, o co jde. Proč místo toho, abyste platili grafikovi za návrh všech vašich tiskovin, nepoužít krásné snímky sebe sama? Koneckonců, to je to, co lidé chtějí na vaší svatbě vidět!

Navíc svatební oznámení můžeme vypracovat rovnou spolu.

Vím, že to není součást svatby, ale zamyslete se nad tím… s těmito snímky se dá dělat spousta věcí. (Předem se omlouvám celé své rodině… ) ale díky těmto fotkám budete mít vánoční a narozeninové dárky pro rodinné příslušníky minimálně na 2 roky (mezitím budete mít ještě svatební fotky, takže bum. Hned máte dárky pro babičky a maminky na další Vánoce). Zaručuji vám, že je to potěší.

Předsvatební focení – odpověď na životní problémy!

Proč si tedy pořídit předsvatební focení?

Doufám, že jste si již uvědomili, jak je předsvatební focení důležité. Mnoho párů, které se mnou absolvovaly toto focení, uvedlo: „dodalo nám to sebedůvěru, alespoň jsme věděli, jaký bude náš fotograf“ a „netušili jsme, že to bude taková zábava, opravdu nás to uklidnilo a hlavně manžel už se tolik focení nebojí.“. Důvodů, proč si pořídit předsvatební focení, zásnubní focení, zásnubní sezení, nebo jak to nazvat, je mnoho. Berte to tak, že váš fotograf bude po vašem boku 10-12 hodin ve váš svatební den. Zachytí na fotoaparát ty nejintimnější okamžiky vašeho života, abyste si je vy i vaše rodina mohli navždy pamatovat. Opravdu to chcete svěřit cizímu člověku, kterého jste nikdy předtím neviděli? Pokud si chcete o těchto sezeních popovídat nebo se dozvědět více, stačí mi napsat a já vám ráda jakkoli pomohu.

Mohlo by se vám líbit

Proč jsou rodinné fotky důležité?

Proč jsou rodinné fotky důležité?

Ať už pořádáte rodinné focení ročně nebo jednou za pár let, vaše rozhodnutí investovat do rodinné fotografie je důležité. Vaše rodinné portréty sbližují vaši rodinu. Připomene vaší rodině její vzájemnou lásku. Další důvod vás však může překvapit….

číst více