Proč jsou rodinné fotky důležité?

11. 4. 2022

Ať už pořádáte rodinné focení ročně nebo jednou za pár let, vaše rozhodnutí investovat do rodinné fotografie je důležité. Vaše rodinné portréty sbližují vaši rodinu. Připomene vaší rodině její vzájemnou lásku. Vaše rodinné portréty přinášejí radost. A v těžkých časech mohou vaše rodinné portréty přinést útěchu a mohou léčit.

Další důvod vás však může překvapit. Věděli jste, že když si doma pověsíte rodinné fotografie, zvýší se sebevědomí vašich dětí? Studie ukazují, že když si necháte vyfotografovat svou rodinu a necháte si doma vystavit své láskyplné portréty, vyšlete tím zprávu, že vaše rodina je pro vás důležitá a že ctíte vzpomínky, které jste společně vytvořili.

„Myslím, že je opravdu důležité ukázat rodinu jako rodinnou jednotku. Úkolem fotografa je vytvořit fotku tak, aby vypadala jako bezpečný prostor pro děti. Prostor kde jsou v bezpečí a chráněny. “

– David Krauss, licencovaný psycholog z Clevelandu, Ohio

Dr. Krauss navíc doporučuje umístit rodinné fotografie do dětského pokoje tak, aby to mohla být jedna z posledních věcí, které uvidí před spaním, a první věc, kterou uvidí před začátkem svého dne. „Říká to, že tě milujeme a záleží nám na tobě. Jsi důležitý.“

„Moje myšlenka je velmi jednoduchá. Myslím, že rodinné fotografie by měly být na zdi“ říká Krauss. „Jsem velmi konzervativní, pokud jde o sebevědomí a myslím si, že umístění rodinné fotografie někde v domácnosti, kde ji dítě může vidět každý den, aniž by muselo zapínat zařízení nebo klikat na počítač je důležité. Jedině tak může dítě totiž opravdu zasáhnout. “ říká Krauss.

Mohlo by se vám líbit

4 důvody proč je dobré mít předsvatební focení a je focení nutné?

4 důvody proč je dobré mít předsvatební focení a je focení nutné?

Představte si ho jako zkušební focení pro vašeho svatebního fotografa. Třeba účes, make-up, šaty, dort… Co mají všechny tyto věci společného? Můžete si je „vyzkoušet“, než si je koupíte. Nechápejte mě špatně, obvykle to něco stojí, ale alespoň si můžete být jisti svým rozhodnutím, až přijde velký den. U svatebních fotografií tomu není jinak. Nezapomeňte, že na svatbě máte jen jednu šanci.

číst více